KONST / Litografier / Litografier 11654037
*
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:09:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:35:53
1
500 kr
25/2 21:18:44
2
800 kr
26/2 20:02:26
1
700 kr
26/2 20:02:26
2
800 kr (Budbetjänt)
26/2 20:04:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Édouard-Henri Avril
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/2 19:35:53 | 1 | 500 kr |
| 25/2 21:18:44 | 2 | 800 kr |
| 26/2 20:02:26 | 1 | 700 kr |
| 26/2 20:02:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 26/2 20:04:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



